NA EDUKACYJNYM STARCIE

Bank pomocy SUPEŁEK i biblioteczka „Chcemy czytAAC”

Przedszkolna Biblioteczka „Chcemy czytAAC” 

 

                                                        

 

 

          Przedszkolny Bank Pomocy SUPEŁEK

 

We  wrześniu 2016 r. rozpoczął działalność Przedszkolny Bank Pomocy Dydaktycznych dla Dzieci i Rodziców „Supełek”. Został stworzony z myślą o dzieciach naszego przedszkola oraz o ich rodzinach. Zgromadziliśmy w „Supełku” zabawki o różnym poziomie trudności i zachęcamy serdecznie do ich pożyczania. Wybór ułatwić może przygotowany przez nas fotograficzny katalog z dołączonymi opisami  zabaw, mającymi służyć jako inspiracja. Chcemy opiekunom  ułatwić  zabawę z dzieckiem, a poprzez zabawę również naukę. W „Supełku” obowiązuje oczywiście regulamin wypożyczeń, zawsze jednak staramy się wyjść naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych.

Osobami odpowiedzialnymi za wypożyczanie są p. I. Kujawa oraz p.H. Sarnowska.

Regulamin wypożyczania pomocy dydaktycznych dostępnych
w
PRZEDSZKOLNYM BANKU POMOCY DLA DZIECI I RODZICÓW „Supełek”

  1. Nasz autorski Bank Pomocy dla Dzieci i Rodziców „Supełek” zaczyna działalność od września 2016 r. Ma służyć wszystkim zainteresowanym dzieciom i ich rodzicom (ale może również dziadkom, ciociom i wujkom) do urozmaicania zabawy, a przez zabawę, ma służyć też nauce.
  2. Wszystkie dostępne dla rodziców i dzieci pomoce są sfotografowane, skatalogowane na stronie internetowej przedszkola i opisane numerem. Będą w miarę możliwości wzbogacane.
  3. Dołączona jest lista, na której można zgłosić chęć wypożyczenia pomocy nr ?…, na ?.. (tu należy zadeklarować orientacyjny czas zwrotu pomocy). Maksymalny czas wypożyczenia to dwa miesiące.
  4. Pomoce można odbierać – wypożyczać (i potem oddawać), przychodząc osobiście do przedszkola, do wyznaczonego nauczyciela: p. Iwony Kujawy (lub w razie jej nieobecności do p. Hanny Sarnowskiej), po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
  5. Jednorazowo (na tę chwilę) można wypożyczyć jedną pomoc.
  6. Każdy wypożyczający odpowiada materialnie za stan zwracanej pomocy do banku (w razie uszkodzenia jest zobowiązany kupić nową pomoc lub pokryć koszty jej zakupu przez pracownika przedszkola).
  7. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, pomysły w sprawie zakupu ciekawych pomocy – wszystko w trosce o radosny rozwój naszych dzieci i budowanie relacji.