NA EDUKACYJNYM STARCIE

Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

 

Festiwal Sztuki Naszych Dzieci to przegląd twórczości teatralnej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Jesteśmy jedynym przedszkolem, które prezentuje się na scenie podczas tego festiwalu. „Cudaki – Przedszkolaki”, bo tak nazywa się nasza grupa teatralna przygotowuje się do tego występu bardzo starannie. Już kilka tygodni przed premierą odbywają się próby, a przygotowany program zawsze uwzględnia narzucony przez organizatorów temat przewodni.

Festiwal Sztuki Naszych Dzieci 2016

Dzień festiwalu stanowi święto dla całej naszej społeczności – mali aktorzy są równie ważni, jak dzieci zasiadające na publice, bo to i ich aplauz powoduje, że trema Cudaków mija, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mamy na uwadze, że duża scena, ogromna publiczność to inne okoliczności niż próby na terenie przedszkola i nawet jeśli czasami nie wszystko uda się zrealizować zgodnie ze scenariuszem cieszymy się, że stwarzamy naszym przedszkolakom okazję do wcielania się w rolę widza i aktora na prawdziwej scenie.